Transformacja długopisu Parker Urban Metro Metallic

Transformacja długopisu Parker Urban Metro Metallic

Po pozytywnym feedbacku odnośnie wpisu dotyczącego zmian jakim poddane zostało pióro Parker IM [tutaj] postanowiliśmy kontynuować ten pomysł. W niniejszym wpisie prezentujemy różnice pomiędzy długopisem Parker Urban Metro Metallic i jego transformowaną wersją. Tak jak ostatnio - przedstawimy "suche fakty" w wygodnej, graficznej formie. Poniżej kilka słów komentarza, a ostateczną ocenę transformacji pozostawiamy Państwu.

Mechanizm

Najważniejszą zmianą dla użytkownika zdaje się być sposób włączania długopisu. Poprzednio długopis był wyposażony w mechanizm obrotowy, teraz został zastąpiony mechanizmem przyciskowym. Niewątpliwie mechanizm obrotowy uważany jest za ten bardziej ekskluzywny, co między innymi potwierdza fakt stosowania go przez producenta marki Parker w wyższych modelach - Sonnet, Premier i Duofold. Mechanizmy przyciskowe stosowane są w niższych modelach - Jotter, Vector i IM. Tym samym została przesunięta granica podziału długopisów Parkera pod względem sposobu włączania, degradując model Urban do niższej półki.

Design

Kształt długopisu to z pewnością temat na dłuższą dyskusję dla miłośników marki Parker. Korpus zdecydowanie wyszczuplał oraz utracił charakterystyczne rozszerzenie przy koronie. Zachowane zostało zdecydowane rozszerzenie sekcji, której średnica zmalała o 1 mm. Z całą pewnością Urban sprzed transformacji miał w sobie coś kuszącego i niepowtarzalnego, co powodowało jego dużą rozpoznawalność. Czy zaktualizowany Urban też taki jest? Nie wiem, choć się domyślam.

Potrójny pierścień prezentuje się bardzo elegancko, jednak logo marki Parker umieszczone na środkowym pierścieniu jest bardzo małe. Klips ujednolicony dla wszystkich modeli w ciekawy sposób łączy produkty marki Parker, aczkolwiek odbiega żłobieniem od jednoznacznego skojarzenia z lecącą strzałą.

Parametry

Mimo, że długość długopisu pozostała ta sama (136 mm), różnica wagi to 14 gram, co jest ogromną różnicą dla długopisów! W tym przypadku również trudno mówić o premiumizacji, ponieważ chwytając nowy, dużo lżejszy długopis Urbana, przychodzą skojarzenia z tanimi długopisami z marketowej półki. Z drugiej strony 33 gramy poprzedniego Urbana były dla niektórych za ciężkie. Szkoda, że producent nie wyśrodkował tego parametru.

Materiały

Poruszając temat wagi, nie można pominąć aspektu materiałów z jakich wykonany jest Parker Urban, ponieważ w nim upatruje się główną przyczynę "odchudzenia" długopisu. Materiał korpusu pozostał ten sam - stal. Natomiast sekcja (uchwyt) w Urbanie po transformacji została zmieniona ze stali na tworzywo. Hurra! Chwytając palcami za sekcję nie jest zimno w opuszki palców przez pierwsze 5 sekund! Tylko co z tą częścią dłoni na której opiera się stalowy, zimny jak lód korpus..?
A zupełnie poważnie, ten plastikowy element jakoś nie powala na kolana, mimo że czarny kolor fajnie koresponduje ze stalową szarością.

Cena

Sugerowana cena sprzedaży detalicznej nie uległa drastycznej zmianie. Przed transformacją koszt długopisu Parker Urban Metro Metallic to 97,31 zł netto, natomiast cena na 2019 rok wynosi 103,00 zł netto.

Dobra zmiana?

Podsumowując, długopis Urbana to chyba najbardziej zmieniony model. Właściwie więcej jest różnic niż podobieństw. Obiektywnie patrząc - model Urban w wyniku transformacji obniżył swoją rangę. Może lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie nowego modelu pod inną nazwą?

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, w której posiadamy długopisy Parker Urban sprzed jak i po transformacji.

Opublikowano: 2019-03-28 Przez Complex BAZA WIEDZY 2824

AKTUALNOŚCI KATEGORIE